Golfweekend i Nordjylland

Succesen fra de sidste 2 år blev gentaget, da en flok golfere fra Hvalpsund Golf Club tog på weekendtur sammen.

Nogle var med for første gang, og ikke alle kendte hinanden, men det blev der hurtigt rådet bod på, og stemningen var rigtig god hele weekenden.

Vi begyndte lørdag den 3. september med at spille på Blokhus Golf Klub og vejret var med os. Bagefter tog vi til Hotel Kirkedal i Lønstrup, hvor vi havde en dejlig aften sammen.

Søndag morgen var ”alle” friske, og efter et lækkert morgenbord, kørte vi til Løkken Golf Klub og spillede de 18 huller, igen i dejligt vejr.

Herefter sluttede vi af med præmieoverrækkelse, og noget godt at spise, inden turen atter gik hjemefter, godt trætte efter en dejlig lang weekend. <//li>